ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Γιάννης Γιακουμής «Δουλεύουμε για την πρόκριση απέναντι στον Απόλλωνα»

Πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ στο β’ ημίχρονο η Σπερχογεία νίκησε απόλυτα δίκαια με 2-0 τον Μιλτιάδη και βρέθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Οι «Ταύροι» είχαν ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος με 4 καλές φάσεις και ένα δοκάρι, όμως τα γκολ τα έβαλαν στο δεύτερο, που η εμφάνισή τους έπεσε.

Ο σκόρερ του πρώτου γκολ Γιάννης Γιακουμής δήλωσε στο taklin:

«Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ σκληρή και συμπαγής ομάδα που κυρίως προσπαθούσε να χτυπήσει σε αντεπιθέσεις και να εκμεταλλευτεί τις στατικές φάσεις. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να είχαμε ανοίξει το σκορ νωρίτερα. Βέβαια ήρθε η πρόκριση στο δεύτερο ημίχρονο που μπήκαμε πιο συγκεντρωμένοι και αποτελεσματικοί. Παιχνίδι με το παιχνίδι θα είμαστε καλύτεροι και πιο έτοιμοι. Όσον αφορά το παιχνίδι που ακολουθεί, είναι ένα πολύ δυνατό τεστ απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα και θα ναι τελείως διαφορετικό απ τα 3 προηγούμενα που έχουμε δώσει. Θα δουλέψουμε μέσα στην εβδομάδα με στόχο να βγάλουμε την ταυτότητα μας στο γήπεδο και να διεκδικήσουμε την πρόκριση.»