Κύπελλο Ελλάδας: Οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής των ομίλων

Στα παιχνίδια των “μεγάλων” της Superleague για το Κύπελλο Ελλάδας, ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης θα “σφυρίξει” στο ματς του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης, στη Ριζούπολη και το ΑΕΚ Λαμία ορίστηκε ο Δημήτριος Στυλιαράς, ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης θα είναι στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ΑΕΛ, ενώ το ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός θα διευθύνει ο Αλέξανδρος Τσαμούρης.

Οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής των ομίλων για το Κύπελλο Ελλάδας:

1ος όμιλος

Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης (20/9, 16:00)

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Α’ βοηθός: Κουράκης (Ηρακλείου)

Β’ βοηθός: Γεωργακόπουλος (Ηρακλείου)

4ος: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)

2ος όμιλος

Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου-Καλαμαριάς (19/9, 16:00)

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Α’ βοηθός: Δεμερτζής (Πέλλας)

Β’ βοηθός: Κεσίσογλου (Πέλλας)

4ος: Σιδηρόπουλος Κωνσταντίνος (Πέλλας)

ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός (20/9, 18:15)

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Α’ βοηθός: Δημητριάδης (Καστοριάς)

Β’ βοηθός: Βασιλόπουλος (Έβρου)

4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης)

3ος όμιλος

ΑΕΚ – Λαμία (20/9, 20:30)

Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)

Α’ βοηθός: Ποντίκης (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Β’ βοηθός: Κοντζίας (Πειραιά)

4ος διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας)

Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας (21/9, 18:15)

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)

Α’ βοηθός: Μητάρης (Ανατολικής Αττικής)

Β’ βοηθός: Κάλλης (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής)

4ος όμιλος

Ατρόμητος – Κασσιόπη (20/9, 16:00)

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Α’ βοηθός: Γκάγκας (Λάρισας)

Β’ βοηθός: Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

Σπάρτη – Τρίκαλα (21/9, 16:00)

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Α’ βοηθός: Κύριος (Αρκαδίας)

Β’ βοηθός: Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας)

4ος: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

5ος όμιλος

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης (19/9, 20:30)

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Α’ βοηθός: Πήττας (Ηλείας)

Β’ βοηθός: Kωνστάντιος (Εύβοιας)

4ος: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)

Κισσαμικός – Νέος Αχαρναϊκός (21/9, 16:00)

Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)

Α’ βοηθός: Παπαδάκης (Ηρακλείου)

Β’ βοηθός: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)

4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

6ος όμιλος

Πανσερραϊκός – Εργοτέλης (19/9, 16:00)

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Α’ βοηθός: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Β’ βοηθός: Αιναλής (Μακεδονίας)

4ος: Βουρνέλης (Μακεδονίας)

Ξάνθη – Παναιτωλικός (19/9, 18:15)

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)

Α’ βοηθός: Κελάζογλου (Χαλκιδικής)

Β’ βοηθός: Σάββας (Σερρών)

4ος: Κοτσάνης (Δράμας)

7ος όμιλος

Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα (21/9, 16:00)

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Α’ βοηθός: Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής)

Β’ βοηθός: Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)

4ος: Αντιπαριώτης (Ανατολικής Αττικής)

Παναιγιάλειος – Άρης (21/9, 20:30)

Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)

Α’ βοηθός: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)

Β’ βοηθός: Ψαρρής (Ζακύνθου)

4ος: Κέκελος (Αιτωλοακαρνανίας)

8ος όμιλος

Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας (20/9, 18:15)

Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

Α’ βοηθός: Καραλής (Ηλείας)

Β’ βοηθός: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)

4ος: Κακριδής (Κορινθίας)

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ (20/9, 20:30)

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Α’ βοηθός: Αλεξέας (Μεσσηνίας)

Β’ βοηθός: Νικολαΐδης (Μακεδονίας)

4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)

Πηγή: newsit.gr