Β’ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Καλαματιανά ντέρμπι στην πρεμιέρα – Αναλυτικά το πρόγραμμα

Σε μια πολύ ωραία εκδήλωση που έγινε στην αίθουσα “Αλ. Κουμουνδούρος” πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο το βράδυ οι κληρώσεις της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Στην Β’ κατηγορία οι 16 ομάδες είχαν χωριστεί σε δύο ομίλους με τις Μεσσηνιακές ομάδες να τοποθετούνται στον 1ο όμιλο.

Μάλιστα είναι αξιοσημείωτο ότι στην πρεμιέρα θα έχουμε Καλαματιανές κόντρες καθώς Αναγέννηση – Δαϊκλής και Ακάδημος – ΠΑΟΚ Καλαμάτας.

Στα άλλα ματς της πρεμιέρας του 1ου ομίλου, η Εράνη θα υποδεχθεί τον ΓΣ Γαργαλιάνων και ο ΝΟ Πύλου τον Δίων Κυπαρισσίας.

Θυμίζουμε ότι το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας θα ξεκινήσει το Σάββατο 18 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του α’ γύρου στους δύο ομίλους της Β’ τοπικής έχει ω εξής:

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1oς ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Αναγέννηση – Δαϊκλής

Εράνη – ΓΣ Γαργαλιάνων

ΝΟ Πύλου – Δίων Κυπαρισσίας

Ακάδημος – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

2η αγωνιστική

ΓΣ Γαργαλιάνων – Αναγέννηση

Δίων Κυπαρισσίας – Εράνη

ΠΑΟΚ Καλαμάτας – ΝΟ Πύλου

Ακάδημος – Δαϊκλής

3η αγωνιστική

Αναγέννηση – Δίων Κυπαρισσίας

Εράνη – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

ΝΟ Πύλου – Ακάδημος

Δαϊκλής – ΓΣ Γαργαλιάνων

4η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Καλαμάτας – Αναγέννηση

Ακάδημος – Εράνη

ΝΟ Πύλου – Δαϊκλής

Δίων Κυπαρισσίας – ΓΣ Γαργαλιάνων

5η αγωνιστική

Αναγέννηση – Ακάδημος

Εράνη – ΝΟ Πύλου

Δαϊκλής – Δίων Κυπαρισσίας

ΓΣ Γαργαλιάνων – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

6η αγωνιστική

ΝΟ Πύλου – Αναγέννηση

Εράνη – Δαϊκλής

Ακάδημος – ΓΣ Γαργαλιάνων

ΠΑΟΚ Καλαμάτας – Δίων Κυπαρισσίας

7η αγωνιστική

Αναγέννηση – Εράνη

Δαϊκλής – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

ΓΣ Γαργαλιάνων – ΝΟ Πύλου

Δίων Κυπαρισσίας – Ακάδημος

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

2oς ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Κάστρο Μονεμβασιάς – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Πάνας Κανδήλας – Φιλαθλητικός

ΑΟ Κροκεών – Λύκοι Σπάρτης

Γύθειο – Αρης Σκάλας

2η αγωνιστική

Φιλαθλητικός – Κάστρο Μονεμβασιάς

Λύκοι Σπάρτης – Πάνας Κανδήλας

Αρης Σκάλας – ΑΟ Κροκεών

Γύθειο – ΑΠΟΕΛ Μολάων

3η αγωνιστική

Κάστρο Μονεμβασιάς – Λύκοι Σπάρτης

Πάνας Κανδήλας – Αρης Σκάλας

ΑΟ Κροκεών – Γύθειο

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Φιλαθλητικός

4η αγωνιστική

Αρης Σκάλας – Κάστρο Μονεμβασιάς

Γύθειο – Πάνας Κανδήλας

ΑΟ Κροκεών – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Λύκοι Σπάρτης – Φιλαθλητικός

5η αγωνιστική

Κάστρο Μονεμβασιάς – Γύθειο

Πάνας Κανδήλας – ΑΟ Κροκεών

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Λύκοι Σπάρτης

Φιλαθλητικός – Αρης Σκάλας

6η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών – Κάστρο Μονεμβασιάς

Πάνας Κανδήλας – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Γύθειο – Φιλαθλητικός

Αρης Σκάλας – Λύκοι Σπάρτης

7η αγωνιστική

Κάστρο Μονεμβασιάς – Πάνας Κανδήλας

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Αρης Σκάλας

Φιλαθλητικός – ΑΟ Κροκεών

Λύκοι Σπάρτης – Γύθειο

Πηγή: notosport.eleftheriaonline.gr