ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ 0-0. Όλα μηδέν…

Αστέρας Βαλύρας και Άρις Καλαμάτας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στην κυριακάτικη 01/20 πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Β΄ Μεσσηνίας.

Οι κιτρινόμαυροι της Ιθώμης διατήρησαν μια φλύαρη υπεροχή κύρια στο α΄ημίχρονο, αλλά οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν να πετύχουν και γκολ στην επανάληψη, αλλά το απευθείας κτύπημα φάουλ του Μπαντά στο 70ο λεπτό της συνάντησης ανάγκασε τον γκολκίπερ του Αστέρα Δημήτρη Ξαρχάκο να διώξει σωτήρια σε κόρνερ, ενώ η μπάλα κτύπησε και στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του
Εύκολο έργο είχε το διαιτητικό τρίο Κ. Αντωνόπουλος με τους συνεργάτες του Β. Ρηγόπουλου και Α. Μιχαλόπουλο
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Τάκης Βασιλόπουλος): Δημήτρης Ξαρχάκος, Χρήστος Κουμουράς, Κώστας Σιάγκρης, Kristian Boboci (80’ λ.τ. Τάσος Π. Μπουρίκας), Ανδρέας Δουλάμης, Θ. Τσάμης (46΄Γιώργος Θεοδωρακόπουλος), Γιάννης Ανδριανόπουλος, Διαμαντής Αθανασόπουλος, Βασίλης Μπουρίκας, Παναγιώτης Οικονόμου (63ο Γιώργος Κ. Γεωργακόπουλος), Χρυσοβαλάντης Μπουρίκας (43ο λ.τ. Τάσος Μ. Νίκας
ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιάννης Ζαπρόπουλος): Μανωλούδης, Πετρόπουλος, Ματούρης, Μπαντάς, Δρακοπαναγιωτάκης, Papakroni, Βασιλόπουλος Metusai, Κωνσταντινίδης (67’ Λυμπερόπουλος) και Κουρκουτάς (86΄Κορομηλάς).
Πηγή: sportstonoto.gr