ΑΕ ΜΑΝΗΣ – ΑΕ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 3-0: Άνετη νίκη για τους μελανόλευκους της Μάνης(ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Με το δεξί ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής Κατηγορίας η ομάδα της Μάνης, η οποία δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει με 3-0 της ΑΕ Γαργαλιάνων. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την αναμέτρηση, με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου κατά το οποίο η ομάδα των Γαργαλιάνων απείλησε την εστία του Καστριτσέα. Από το συγκρότημα του Παναγιώτη Πολίμου ξεχώρισαν οι Πιχιγιόνι, Μέτσο και Δασκαλάκης.

Το φιλμ του αγώνα:

37΄Εκτέλεση κόρνερ του Ξεροβάσιλα, κεφαλιά του Πιχιγιόνι και ο Μέτσο με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 1-0.

53΄Ο Χατζηπαναγιώτης μπαίνει από αριστερά στην περιοχή των Γαργαλιάνων και με ωραίο πλάσέ γράφει το 2-0.

78΄Ο Γιαννόπουλος κερδίζει τις μάχες με τους αμυντικούς των Γαργαλιάνων και με ωραίο διαγώνιο σουτ κάνει το 3-0.

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Καστριτσέας, Αράπι, Π.Πουλάκος, Πιχιγιόνι, Πετριτάι, Μέτσο, Ξεροβάσιλας(67΄Γιαννόπουλος), Μανωλέας, Κ.Πουλάκος, Χατζηπαναγιώτης, Δασκαλάκης

ΑΕ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ: Λινάρδος, Στασινόπουλος, Γεωργακόπουλος, Δημητρακόπουλος, Δεσπολάρρι, Μπακάκης, Τηλεμάχου, Σώκαλης, Σωτηρόπουλος, Κόλλιας, Μπολούν