ΛΥΚΟΙ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1-3: Με νίκη ξεκίνησαν τα κορίτσια του Εθνικού

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, η ομάδα του Εθνικού Καλαμάτας με 1-3 απέναντι στους Λύκους Αιγιαλείας.

Στο 35 η Φιλανδριανού έκανε το 1-0 με άψογο πλασέ μετά από φάουλ που εκτέλεσε γρήγορα η Πουλακίδα και είχε κερδίσει η Ντορίτα Μαυροειδή. Το 2-0 έκανε στο 42΄ η Λυρέντζου με πέναλτι που κέρδισε η ίδια. Στο 62ο λεπτό είχαμε σπουδαία απόκρουση της Δημητρακοπούλου στο δεξί της παραθυράκι μετά από φάουλ της Λαλιώτη. Στο 65ο λεπτο είχαμε πέναλτι για τον Εθνικό που κέρδισε η Φιλανδριανού. Το εκτέλεσε η ίδια αλλά απέκρουσε η τερματοφύλακας των Λύκων. Στο 75ο λεπτό είχαμε το 3-0 πάλι με την Φιλανδριανού με ωραία ατομική προσπάθεια. Στο 80ο λεπτό μείωσε το σκορ η ομάδα του Αιγίου με τη Λαλιώτη με πλασέ. Καμία δεν υστέρησε από την ομάδα της Καλαμάτας, η οποία πέτυχε ένα σπουδαίο διπλό απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα που βάζει τα θεμέλια για ιδανικό ξεκίνημα.