Ήττα για τον Ακρίτα στο Άργος

Την ήττα γνώρισε ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ στο Άργος από τον Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ με 3-0 σετ για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών (Η’ Όμιλος). Η ομάδα μας είχε αρκετά προβλήματα κυρίως στην υποδοχή αλλά και στην επίθεση. Παρόλα αυτά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μέχρι τα μισά του πρώτου σετ. Στο σημείο αυτό ένα σερί των γηπεδούχων ήταν αρκετό για να γίνει το 1-0. Το δεύτερο χάθηκε σχετικά εύκολα ενώ στο τρίτο σετ βελτιωθήκαμε αισθητά, βρεθήκαμε μπροστά στο σκορ με 17-20 αλλά η μαχητική τοπική ομάδα, σε συνδυασμό με τις λάθος επιλογές μας στα κρίσιμα σημεία, κατάφερε και το γύρισε με αποτέλεσμα να έρθει το 3-0 και η πρώτη ήττα για το σύλλογό μας. Ακολουθεί ο εντός έδρας αγώνας με την Ε.Α.ΠΑΤΡΩΝ την ερχόμενη Κυριακή στις 18:00 για την τρίτη αγωνιστική.

Τα σετ Διάρκεια Αποτέλεσμα 1 30′ 25-18 2 19′ 25-16 3 27′ 25-22

Α’ Διαιτητής: Καραγιαννόπουλος Θ.

Β’ Διαιτητής: Μπούκουρας Θ.

Σημειωτής: Λύγδα Β.

Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ (Θεοδώρου Αικ.): Φλώρου, Παπασπυροπούλου, Γρίβα, Ζαγκαράκη, Καραμούντζου (c), Κλάδη, Μαστοράκη (λ), Μπουρή, Ντούλια, Κωστοπούλου, Ξάνθη, Τσιλιμίκγρα

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Ντάκουρης Παναγιώτης): Μπεσή Εβελίνα, Μάτα Κλέα, Κουκούτση Ευτέρπη, Ορφανέα Αφροδίτη (c), Βαμβακούση Όλγα, Μαθιουδάκη Νίκη, Καπλάνη Θεοδώρα (λ), Πανταζοπούλου Νάνσυ, Κατσόγιαννη Μελίνα, Μπότη Καλλιρόη, Λίκα Αγγελική (λ), Μπουζέα Ιωάννα