ΠΑΜΙΣΟΣ – ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 4-2: Νίκη με ανατροπή και παραμονή στην κορυφή για τον Πάμισο

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Ζέππου στο 31ο λεπτό, η ομάδα του Παμίσου κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να φτάσει στη νίκη με 4-2 απέναντι στην Εράνη Φιλιατρών. Πολλά παράπονα από τους φιλοξενούμενος για γκολ του Μπεγέτη στο 42ο λεπτό, σε μια φάση που ο Μπλάνας σε συνεννόηση με το βοηθό του Γαλακούτη, έδειξε πως η μπάλα δεν είχε περάσει τη γραμμή. Απ’ ότι φάνηκε οι φιλοξενούμενοι έχουν δίκιο να διαμαρτύρονται για τη φάση.

Ο Πάμισος αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαστακού στο 46ο λεπτό, για να προηγηθεί στο 51ο λεπτό με το Λαθύρη. Στο 62ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με το Βλαχόπουλο. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-2 στο 67ο λεπτό με τον Καραγιάννη, για να γράψει το τελικό 4-2 ο Φιλόπουλος στο 82΄.

ΠΑΜΙΣΟΣ:Αντωνόπουλος,Μπερερής,Φιλόπουλος,Μωράκης(46’Καραγιάννης),Παπαδόπουλος (46’Καραπετιάν),Βέλλης,Ηλιόπουλος,Κάνιστρας(76’Κατσιβαρδέας),Λαθύρης,Κατσαρός(68’ Σταματελόπουλος),Μπαστακός

ΕΡΑΝΗ: Λυμπερόπουλος, Μπουρδέκας,Μπακούρος (80’ Χρονόπουλος), Αλεβίζος ,Πέππας (89’ Φουντάς), Νικολακόπουλος (55’ Οικονομόπουλος), Μπεγέτης, Δημητρακόπουλος (91’ Σπυρόπουλος), Βλαχόπουλος, Παπαγεωργίου, Παπαδήμος