ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 2-1: Λύτρωση στο 92 για τους Αχαιούς.

Στην δεύτερη του σερί ήττα αυτή την φορά εκτός έδρας, υποχρεώθηκε ο Πανηλειακός, ο οποίος έφυγε με άδεια χέρια από την Πάτρα και τα Βραχνέϊκα.Στα του αγώνα η ομάδα του Χρήστου Τσίκα ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι από τους «ερυθρόλευκους», και στο 4΄ είχε την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα με την εκτέλεση φάουλ του Γεωργαντόπουλου να αποκρούεται από τον Καπετανάκη.

Η απάντηση από την ομάδα του Γιώργου Κούτση, ήρθε στο 9΄ με το σουτ του Νικολόπουλου το οποίο πέρασε, ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του τέρματος του Θωμά. Αυτό το οποίο δεν μπόρεσαν να πετύχουν οι Ήλειοι σε εκείνο το χρονικό σημείο του αγώνα, το πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο 30΄με το πλασέ του Νίκου Τρίγκα, κάνοντας με τον τρόπο αυτό το 1-0.

Έπειτα από την εξέλιξη αυτή ο Πανηλειακός προσπάθησε να αντιδράσει, και να φτάσει στην ισοφάριση, το σουτ όμως του Γκοτσούλια στο 43΄ αποκρούστηκε από τον Θωμά με το υπάρχον αποτέλεσμα να διατηρείται μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52′ ο Πανηλειακός έφερε το ματς στα ίσα με σουτ του Σούλη.

Από το σημείο εκείνο και μετά, οι δύο ομάδες ενέτειναν τις προσπάθειες τους προκειμένου να φτάσουν, στο γκολ που θα τους έδινε την νίκη χωρίς όμως να τα έχουν καταφέρει. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε ισόπαλο, ο Νίκος Τρίγκαςστο 92΄ με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (Χρήστος Τσίκας): Θωμάς, Παναγόπουλος, Λαμπρόπουλος, Πετρόπουλος, Ν. Τρίγκας, Α Τρίγκας, Τριανταφυλλόπουλος(70′ Βάρρας), Κυριαζόπουλος, Κωστής, Γεωργαντόπουλος, Μούτσα

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κούτσης): Καπετανάκης, Μπουρνέλης, Λεβέντης, Κολόκας, Σούλης, Νικολόπουλος, Ντάνκουα(77′ Χατζιστάμου), Γκοτσούλιας, Κρεββατάς, Μπουρλάκης, Σέχου