ΔΑΝΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ 2-3. Σπουδαίο διπλό

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Κορδία, η Θύελλα Χαρακοπιού πήρε ένα σπουδαίο διπλό με σκορ 3-2 κόντρα στον Δαναό Καλαμάτας και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 0-0 ενώ όλα τα γκολ επιτεύχθηκαν στο δεύτερο μέρος.

Στο 48′ ο Βασιλογιαννακόπουλος έκανε με σουτ το 0-1 αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Δέδες με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 71′ ο Μιχαλέας με πλάσε έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Δαναού για το 2-1.

Έξι λεπτά αργότερα ο Τσίρμπας ισοφάρισε σε 2-2 για τους φιλοξενούμενους και λίγο πριν το τέλος ο Παπαγεωργίου έδωσε την μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σερεμέτης, με βοηθούς τους Τσουλάκο και Σκαρπέτη.

Α.Σ. ΔΑΝΑΟΣ (Αλέκος Δέδες): Κακούρος, Αρβανίτης (87’ Φιλιππόπουλος), Κουφός (87’ Μανιάτης), Ψυχογιάννης-Ψυρογιάννης, Δέδες, Μπαρδόσι, Βρυώνης, Κωτσάκης (83’ Ξαρχάκος), Χρόνης (63’ Ντάκουρης), Κλάδης, Μιχαλέας.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ (Παντελής Τσιγαρίδης): Ποτηριάδης, Μαρκάκης, Μιχ. Στασινόπουλος, Ορφανός, Παπαγωργίου, Τσίρμπας, Απ. Στασινόπουλος (70’ Τσιτσιόλης), Σαμπάνι (46’ λ. τρ. Κ. Στασινόπουλος), Βασιλογιαννακόπουλος (90’ Κάλα), Πετσόπουλος, Δέμπι (83’ Κουτρουμπής).