Φαραί – Ολυμπιακός Καλ 3-0 «20 λεπτά ήταν αρκετά»

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο ΑΟ Φαραί που επιβλήθηκε με 3-0 του Ολυμπιακού στο «Παναγιώτης Μπαχράμης»

Το συγκρότημα του Μιχάλη Φασουλή μπήκε αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο… 20 είχε διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα

Αρχικά στο 7′ ο Κουρέας εκτέλεσε ένα φάουλ από τον χώρο του κέντρου, η άμυνα του Ολυμπιακού απομάκρυνε έξω από την περιοχή, εκεί που βρέθηκε ο Κωνσταντακόπουλος, ο οποίος αρχικά κοντρόλαρε και σούταρε στέλνοντας την μπάλα στις… αράχνες με τον Λαμπίρη απλά να παρακολουθεί την πορεία της.

5 λεπτά αργότερα, η ομάδα των Γιαννιτσανίκων, διπλασίασε τα τέρματα της με μια πανομοιότυπη περίπου φάση.
Ο Κουρέας ανέλαβε ξανά ένα φάουλ στο ύψος της μεσαίας γραμμής, η άμυνα του Ολυμπιακού αδράνησε και ο Σταματελόπουλος με ένα πολύ όμορφο κοντρόλ γύρισε μέτωπο προς τα καρέ του Λαμπίρη, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία για το 2-0 των γηπεδούχων.

Το τελικό 3-0 για το Φαραί γράφτηκε στο 18′ όταν ο Σεριάτος κινήθηκε όμορφα από την δεξιά πλευρά στο δεύτερο δοκάρι και ο προωθημένος Δημήτρης Πανταζής με καρφωτή κεφαλιά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Λαμπίρη.

Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο παρουσίασε καλύτερη εικόνα, προσπάθησε να κυκλοφορήσει καλύτερα την μπάλα και στο 61′ έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει όταν ο Χρονόπουλος νικήθηκε από τα 11 βήματα από τον σπεσιαλίστα Μάρη.

Φαραί(Μιχάλης Φασουλής): Μάρης, Σαμιώτης(66′ Σκιάς), Φιλανδριανός(72′ Μανιατέας), Πιτσιλής, Κουρέας, Κωνσταντακόπουλος, Σεριάτος(83′ Δοβλέτης), Παχής, Διαμάντης, Σταματελόπουλος(75′ Κωνσταντόπουλος), Πανταζής

Ολυμπιακός Καλ(Τάσος Χατζηαγγελής): Λαμπίρης, Φέστας(72′ λ.τρ Μουχαρέμι), Τσαναλία, Κοστρίβας, Μπέρμπερι, Βέλμαχος, Μαγουλιανίτης(64′ Μάλαμας), Χρονόπουλος, Ανδρεάκος(46′ Τσεκάνι), Μπαζάνης, Αναγνωστόπουλος(46′ Κακαλέτρης)