ΔΩΡΙΟ – ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ 1-2. Το «γύρισε τούμπα» στην επανάληψη

Μπορεί η Σπερχογεία να βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο ημίχρονο από το Δώριο, στην επανάληψη όμως με δύο γκολ πήρε την νίκη και έχει το σαφές προβάδισμα πλέον για την πρόκριση.

Η ομάδα του Δωρίου προηγήθηκε στο σκορ, στο 8′ με κεφαλιά του Μουράτ αλλά στο 47′ ο Χριστόπουλος με σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 75′ ο Χριστόπουλος κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε εύστοχα ο Δωδεκάτος και έκανε το τελικό 1-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τουρλομούσης, με βοηθούς τους Κομπιλίρη και Μαντά.

ΔΩΡΙΟ: Δήμας, Μέμα, Κόμαν, Πετράκος, Γεωργιόπουλος, Β. Κοντοθανάσης, Γκιάτα, Μπόρα, Κατσίβας, Φλέσσας, Χ. Κοντοθανάσης (72′ Γκογκοάσα).

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Τσούλος, Παπανικολόπουλος, Μπαλαούρας, Βεργόπουλος, Δωδεκάτος, Κορομηλάς, Καραχάλιος (79′ Μποντιώτης), Μπάλας, Χριστόπουλος (67′ Δημητρίου), Γιακουμής (55′ Κοντούλης), Μπούνας.