ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Διαμαντόπουλος «Ήμασταν αποφασισμένοι να πάρουμε την πρόκριση»

Κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μιλτιάδης υπερασπίστηκε τον τίτλο του φαβορί και νίκησε 3-1 τον Αστέρα Μικρομάνης, περνώντας στους “16” του κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Σπερχογεία.

Ο δημιουργός του δεύτερου και σκόρερ του τρίτου γκολ Στέλιος Διαμαντόπουλος μίλησε στο taklin:

» Μπήκαμε αποφασισμένοι να ανατρέψουμε το εις βάρος μας 1-0 από το πρώτο παιχνίδι και ευτυχίσαμε να προηγηθούμε στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιαστήκαμε πιο μουδιασμένοι, αλλά παρότι ισοφαριστήκαμε βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα και καταφέραμε να σκοράρουμε 2 τέρματα σε διάστημα πέντε λεπτών και να πάρουμε τη πρόκριση .Όσον αφορά τα επόμενο παιχνίδι με τη Σπερχογεία θεωρώ πως θα παρουσιαστούμε πιο έτοιμοι σαν ομάδα και θα τα δώσουμε όλα τη πρόκριση.»