ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 2-2. Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι την πρόκριση

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, γκολ, πέναλτι, αποβολές και παράταση ο Εθνικός Μελιγαλά πήρε την παλικαρίσια πρόκριση στην επόμενη φάση με σκορ 2-2 κόντρα στον ΑΟ Διαβολιτσίου.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν δύο φορές μπροστά στο σκορ, κρατούσαν το εισιτήριο για την επόμενη φάση, αλλά ο Μελιγαλάς εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή, μιας και ο ΑΟΔ είχε μείνει με 9 παίκτες πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας.

Οι φάσεις του αγώνα

Στο 7′ σουτ του Ζάκκα, η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 48′ ο Κρεμύδας εκτέλεσε το φάουλ, ο Εμμανουήλ έκανε την σέντρα, κεφαλιά του Μπαλόπουλου η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 80′ ο Μπαλόπουλος αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα από τον κ. Αλεξέα, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.

Στο 85′ ο ΑΟΔ μένει με 9 παίκτες καθώς αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Χριστόπουλος.

Στο 88′ ο Χότζα με πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 102′ ο Τσουκαλάς ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Θανόπουλο, με τον διαιτητή να δίνει το πέναλτι. Ο Εμμανουήλ, αναλαμβάνει να εκτελέσει το πέναλτι κάνοντας το 2-1.

Στο 115′ ο Χότζα αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα για τους φιλοξενούμενους για διαμαρτυρία.

Στο 116′ σουτ του Καραγιάννη έπεσε στην γωνία και απέκρουσε ο Κωνσταντακόπουλος.

Στο 118′ o Σπανός έκανε την σέντρα, σουτ του Θανόπουλου η μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

Στο 120′ ο Τσουκαλάς έκανε την πάσα στον Ηλιόπουλο, που έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αλεξέας, με βοηθούς τους Γιαννέτσο και Τσοπανάκη.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Κωνσταντακόπουλος, Ηλιόπουλος, Παπαδόγιαννης, Εμμανουήλ, Βουρνάς (60′ Δημόπουλος), Ζάκκας, Παπαγεώργιου, Μπαλόπουλος, Mαυροειδάκος, Κρεμύδας, Ντουμάνι (52′ Τσουκαλάς).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Ματθαίος – Λίβας, Μακρής, Σπανός, Κουλόπουλος, Καραγιάννης, Καπόγλης, Αλεβίζος, Καρατζούλιας, Χαραλαμπόπουλος (62′ Κανελλόπουλος), Χότζα, Θανόπουλος.